Kız kaçırma katliamı

Hatay’ı sarsan cinayet... Kırıkhan İlçesi’nde ‘kız kaçırma’ meselesi yüzünden karı-koca ile 2 çocuğu öldürüldü, 2 çocuğu da yaralandı. Olay iddiaya göre adım adım şöyle yaşandı.

* Harbelioğlu Ailesi’nin yakınlarının verdiği bilgiye göre ailenin yeğeni Özkan Harbelioğlu ile Ayşegül E. evlenmek için kaçarak kayıplara karıştı.
* Özkan Harbelioğlu, amcası Nuri Harbelioğlu’nun arayarak, Ayşegül E.’nin ailesiyle barışması için arabulucuk yapmasını istedi. Yeğeninin isteği üzerine eşi Songül ve çocuklarını da alarak, aileyi ziyaret eden adam, gençlerin birbirlerini sevdiklerini söyleyip barışma teklif etti.
* Teklifi reddeden kızın ailesi bu konuşmadan bir gün sonra Nuri Harberlioğlu’nun evine geldi. Ayşegül E.’nin akrabası H.G., “Ayşegül’ün yerini biliyorsunuz. Eğer yerini söylemezseniz katliam yaparım” diyerek tehdit savurdu.
* Aile şikayette bulunmadı. H.G. önceki gece eve gelerek iddia ettiği gibi katliamı gerçekleştirdi.
* Pompalı tüfekli saldırgan Nuri Harbelioğlu, eşi Songül Harbelioğlu (46) ile çocukları Sedat (23), Sinan (16), Gizem (25) ve Uğur Harbelioğlu’na (3) ateş açtı. Nuri, eşi Songül ile çocukları Sedat ve Sinan olay yerinde hayatını kaybederken, Gizem ve Uğur Harbelioğlu yaralandı. Yaralılardan hayati tehlikesi bulunan Gizem Harbelioğlu ise Kırıkhan Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Adana’daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi.
* Olay yerinde inceleme yapan Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, olayın kız kaçırma meselesi yüzünden çıktığını, katil şüphelisinin arandığını söyledi.
tümü için tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ