Flaş!..Flaş!..
32 isim karşı çıkıyor


CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayları arasında ismi geçen Şişli Belediye Başkanı Sarıgül'e CHP'den 'pazar günkü parti meclisine af dilekçesi yollasın' mesajı yollandığı konuşuluyor.'AF DİLEKÇESİNİ GÖNDERSİN'

Hürriyet gazetesinden Onur Koralp'in haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları arasında ismi geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e CHP'li bazı isimler aracılığıyla 'Af dilekçesini 8 Eylül'deki Parti Meclisi'nde gündeme alınmak üzere göndersin. PM üyeleri de özgür iradeleriyle kararını versin. PM affını kabul eder, etmez' mesajı gönderdiği iddia edildi.

8 EYLÜL'DE OYLANACAK

CHP kulislerine yansıyan iddiaya göre, Mart 2005'te Yüksek Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edilen Sarıgül'ün, dilekçesini göndermesi halinde 8 Eylül'de gerçekleşecek PM gündemine, af talebinin oylanması da yapılacak. Sarıgül için CHP tüzüğünün 38'inci maddesinde yer alan 'Genel Başkanın veya Merkez Yönetim Kurulu'nun önerisi üzerine disiplin cezalarının bağışlanmasını karara bağlar' fıkrasına göre işlem yapılacak.

32 İSİM KARŞI ÇIKIYOR

CHP'nin bazı üst düzey yöneticileri tarafından yalanlanan iddiaya göre ise Sarıgül, başvurusunu bir sonraki PM toplantısı için yapacak. Buna gerekçe olarak ise PM'nin 60 kişiden oluşan üye yapısı gösteriliyor. Sarıgül ve Sarıgül'e yakın CHP'li bazı isimler, PM'deki oy dağılımın henüz Sarıgül lehine oluşmadığı değerlendirmesi yapıyor. Aralarında genel başkan yardımcılarının da bulunduğu 32 ismin 'henüz' Sarıgül'ün affına karşı çıktığı savunuluyor.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞECEK İDDİASI

Öte yandan CHP kulislerine, dün akşam saatlerinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün cumartesi günü Ankara'da bir görüşme gerçekleştireceği iddiası yansıdı. Görüşme iddiasına ilişkin tarihin pazar günü Parti Meclisi Toplantısının hemen öncesine gelmesi dikkat çekti. .. devamı için tıklayınız

SON DAKİKA HABERLERİ